Preskoči na glavni sadržaj

Postovi

Prikazivanje postova s oznakom čišćenje lica

Uriage Creme Lavante

Iako imam masnu kožu, u zimskim mjesecima ponekad imam osjećaj suhe kože, zatezanje, perutanje, jednostvno, koža mi je tijesna na licu. Trenutno za čišćenje lica koristim Bidoerma Sensibio, a LaRoche Posay Hydreane Riche za njegu, ali imam dojam da mi još nešto treba, neka krema ili mlijeko za čišćenje, nešto što ne će isušiti kožu. Bitno je da je primjereno za osjetljivu kožu.  U svoj toj sili proizvoda odabrala sam Uriage jer: - nemam ništa s potpisom Uriage, - prodaje se u ljekarnama, - termalna voda, - formula bez sapuna, - pogodno za osjetljivu kožu, - ne peče za oči, ili kako bismo to pristojnije rekli, ne iritira. Ukratko, Creme Lavante radi zaista sve što i piše na deklaraciji. Koža mi je dobila ono što sam željela. Ne isušuje što je za ove hladne mjesece u grijanim prostorijama iznimno bitno. Primijetila sam da je Creme Lavante zaista blaga, rekla bih da je to kremasta verzija micelarnih otopina - ne peče ako pjena dospije u oči, što je kod os...

Bourjois micelarna voda za čišćenje lica

Micelarne vode su učinkovito sredstvo za čišćenje kože. Sastoje se od micela - vrlo sitnih, mikroskopskih čestica koje nježno, ali efikasno čiste lice, a da pri tome ne isušuju ali niti ne maste lice. Generalno rečeno, micelarne vode čiste make up sa lica, očiju i usana, čiste lice i toniziraju. Osobe koje koriste micelarne vode ne trebaju gel, tonik ili maramice za čišćenje lica. Odlična karakteristika ovih voda je što su pogodne i za najosjetljiviju kožu, kožu sklonoj crvenilu, kožu sklonoj aknama i raznim reakcijama. Dosada sam koristila Vichy Puerete Thermale, Bioderma Sebium i Bioderma Sensibio (potonja je odabir brojnih svjetskih vizažista radi efikasnosti u uklanjanju make up-a, a pogodna je za sve, ama baš sve tipove kože). Zadnja koju sam isprobala je Bourjois i dobila je prst dolje. Potrošiti ću je do kraja, ali opet kupiti neću. Razlog je što me peče oko očiju, koristim ju po ostatku lica, ali blizu očiju ni slučajno. Čak i osjetim onaj osjećaj kao kad prolaze mravi kroz l...