Preskoči na glavni sadržaj

Postovi

Prikazivanje postova s oznakom masna koža

Nivea maska za pročišćavanje lice

Nivea je nedavno lansirala nekoliko novih maski i ja sam odlučila probati jednu od njih!

Biofarm ulje badema

Već sam pisala kako sam prezadovoljna uljem jojobe , čak u dva navrata . Ulje badema sam kupila po sistemu, nek' se nađe. Ulja nikad dosta. Uspostavila sam sljedeći režim: jojoba preko dana, a badem preko noći. U zadnje vrijeme stavljam preko noći samo ulje badema. Naravno, očim lice Bioderma  micelarnom otopinom , a onda na još malo vlažnu kožu ulje! Kad ga nanesem koža me više ne zateže, linije od dehidriranosti se lagano zaglade, a lice nije premasno, ali malo ipak jest. Nisam uočila pojavu prišteva ili bilo kakvih drugih napasti radi korištenja ovog ulja. Ono što jesam primjetila da mi je koža ujutro bolja. Pore su manje, puno manje, a lice izgleda baš dobro. Ponekad stavim kremu poslije ulja, ali za noć mi je ulje uglavnom dovoljno. Također, nakon što nanesem ulje, nos i dijelovi lica skloni crvenilu su puno manje crveni, sinoć mi je nos bio normalne ne-crvene boje. To je kod mene rijetka pojava. Uglavnom, jojoba preko dana i nema masne kože, mislim ima ...

Afrodita Oil Control serum

Ovo je proizvod koji sam kupila u naletu impulzivne kupovine. Jednostavno sam prolazila i zgrabila ga. Radi se o serumu koji matira, hidratizira i balansira između svega toga, po pitanju kože. Pronašla sam mu mnogo načina primjene. Treba se koristiti kao serum, a serum ide prije kreme, ali tada mi nije dosta hidratantan. Zato stavim kremu, serum pa kremu jer me bez kreme strašno zateže koža, posebice čelo. Kad nanesem seum koža je mat, nema niti jedne pore, lice je tako baršunasto, mekano, manje crveno, doslovno Photoshop u maloj bočici. Nevjerojatno! Dolazim do ideje da serum stavim preko pudera, ali ne znam kad ću imati vremena probati nešto takvo. Iako se u sastojcima spominje pokoje ulje, serum uopće nije masne teksture, ali mi nije niti vlažan. Nekako je baš baršunast, lice je mat isti čas i ostaje dosta dugo mat. Serum se čini na prvu dosta gust, na licu je zasita gust, ne treba ga istisnuti puno jer se onda jako teško razmauje, a i ostaju bijeli tragovi....

Nuxe Aroma - Perfection gel za čišćenje masne kože

OK, vjerojatno je svima jasno da sam uvijek u potrazima za dobrim sredstvima u borbi protiv masne kože. Ovo je bio još jedan pokušaj. Radi se o gelu koji eliminira pore, sjaj i pročišćava sa salicilnom kiselinom i sastojcima koji isušuju kožu. Već nas je vjerojatno više od 90% shvatilo da se protiv masne kože ne bori sredstvima koja isušuju jer se tada masna koža još više masti. Bilo bi mi drago da većina kozmetičkih kuća to shvati već jednom ili neka zaposle osobu sa masnom kožom pa da im netko kaže što osoba sa masnom kožom želi! Imam osrednje masu kožu i ovaj gel se može koristit tijekom ljeta ili u ekstra slučajevima, ali nije za dugotrajnu upotrebu. Eventualno par dana u zimskom periodu ili tijekom žarkog ljeta kad je mašćenje kože nesnosno. Extra slučajevima masne kože bi ovaj gel možda i mogao biti dobar malo dulje vrijeme. Ljekarne, 125 ml, 125 kn.