Preskoči na glavni sadržaj

Postovi

Prikazivanje postova s oznakom dehidriranost

Biofarm ulje badema

Već sam pisala kako sam prezadovoljna uljem jojobe , čak u dva navrata . Ulje badema sam kupila po sistemu, nek' se nađe. Ulja nikad dosta. Uspostavila sam sljedeći režim: jojoba preko dana, a badem preko noći. U zadnje vrijeme stavljam preko noći samo ulje badema. Naravno, očim lice Bioderma  micelarnom otopinom , a onda na još malo vlažnu kožu ulje! Kad ga nanesem koža me više ne zateže, linije od dehidriranosti se lagano zaglade, a lice nije premasno, ali malo ipak jest. Nisam uočila pojavu prišteva ili bilo kakvih drugih napasti radi korištenja ovog ulja. Ono što jesam primjetila da mi je koža ujutro bolja. Pore su manje, puno manje, a lice izgleda baš dobro. Ponekad stavim kremu poslije ulja, ali za noć mi je ulje uglavnom dovoljno. Također, nakon što nanesem ulje, nos i dijelovi lica skloni crvenilu su puno manje crveni, sinoć mi je nos bio normalne ne-crvene boje. To je kod mene rijetka pojava. Uglavnom, jojoba preko dana i nema masne kože, mislim ima ...

U ekstremnim uvjetima njega kože mora biti ekstremna?! ?! Da? Ne?

Zima je zaista pokazala zube, a prema ovoj prognozi , još će biti gore i hladnije. Mnogima je koža već dehidrirana od grijanja i suhog zraka u prostoriji, no sada je još na to sve došao snijeg i vjetar! Osjećate li se kao da glumite u reklami za Neutrogenu? Ja da. Osim kože lica, ne smijeno zaboraviti kožu cijelog tijela. Ruke, noge, dekolte, trbuh, sve su to dijelovi tijela koji također pate u ovim uvjetima.  Koža na rukama je problematična jer je to dio tijela koji koristimo kao alat: ruke koristimo za pranje posuđa, sredstva za čišćenje su u doticaju s našim rukama, vjetar, hladnoća ... Rješenja, kreme za ruke. Meni su se do sada pokazale odlične Nikel i Neutrogena . Obje kreme su odlične, ali Neutrogena ipak pobjeđuje. Nikel je pogodnija za ljeto i proljeće, ali Neutrogena je pravi spas u zimi.  To je krema koja nije masna, a zagladi kožu, smanji suhoću i zatezanje, bez masnih tragova ili peckanja i svrbeža. Ovo je moja omiljena krema, trenutno. Nakon...